Avrupa’da bu hafta başlayan sanat etkinlikleri

moma (1)

Rus resim sanatının 130 şaheseri Avusturya Albertina Müzesi’nde
Chagall’dan Malevich’e Rus resim sanatının doruk noktasındaki 130 şaheseri Avusturya’nın Albertina Müzesi’nde sergileniyor.

Rus sanatının zirvede olduğu 1910 ve 1920 arası dönemi eserleri kapsayan ve kaçırılmaması gereken bir etkinlik olan sergi 26 Haziran tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Brüksel Film Festivali’nde Avrupa film etkinliği
Euro News’in haberine göre; Brüksel Film Festivali’nde Avrupa kültürünün çeşitliliğinin, dinamizminin ve kaynaklarının çağdaş sorular etrafında tartışıldığı bir film etkinliği düzenleniyor. Festivalde özellikle genç sinema yazar ve sanatçılarının keşfedilmesi amaçlanıyor. Etkinlik 24 Haziran tarihine kadar sürecek.

Fourvière Geceleri Festivali başladı
Liyon’da 70 yıldır her yaz ayında düzenlenen tiyatro, müzik, dans ve sinema çok disiplinli kültür festivali “Fourvière Geceleri” başladı. 30 Temmuz tarihine kadar sürecek festivale 200 bin kişinin katılıması bekleniyor.

Peggy Guggenheim Koleksiyonu
Peggy Guggenheim’ın hayatı boyunca topladığı sanat eserleri Venedik’te sergileniyor. Sergi, Guggenheim’ın hayatının son 30 yılını geçirdiği Büyük Kanal’daki Venier dei Leoni Sarayı’nda ziyaretçilere sürekli açık kalacak. Koleksiyon, Avrupa modern sanatının en güzel örneklerinden biri sayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.