Bu yaz tatile nereye gideceğinize dair hala kararsız mısınız? Sanatçıların gözde uğrak yerlerine bir bakın ve kendiniz için en iyi yeri seçin.

Bu yaz tatili için en iyi sanat destinasyonları

Bu yaz tatili için en iyi sanat destinasyonları. Bu yaz tatile nereye gideceğinize dair hala kararsız mısınız? Sanatçıların gözde uğrak yerlerine bir bakın ve kendiniz için en iyi yeri seçin.

1.Doğal parklarda ve ormanda dolaşmaktan hoşlanıyor musunuz?

Fontainebleau Ormanı / Barbizon Köyü’nü seçin

Barbizon, 1820’lerin başından beri birçok sanatçının doğayı incelemek ve resim yapmak için yaz aylarını geçirdiği kuzey Fransa’daki küçük bir köy. Barbizon, eskiden krallar için korunmuş olan Fontainebleau Ormanı’nın yakınında ve 19. yüzyılda popüler bir gezi yeri haline gelmiş. Sık sık ormana giren ressamlar, yeni bir resim manzarası stilini başlatan Barbizon Okulu’nu kurmuşlar.

 

 

2.Tekne turuna hazır mısın?

Argenteuil’e gidin.

Argenteuil , Paris’in merkezine sadece 11 kilometre uzaklıktaki küçük ama çok güzel bir kasaba. Monet, 1872’de Londra’daki kalışından Fransa’ya döndüğünde oraya taşınmaya karar verdi.

Pierre-Auguste Renoir, Édouard Manet ya da Alfred Sisley gibi arkadaşlarını evlerinde ziyaret etti ve Argenteuil o sırada gerçek bir sanat merkezi haline gelmişti. İzlenimci Monet, en tanınmış eserlerinin bir kısmını burada yarattı ve stüdyosuna dönüşen teknesinde otururken, ışık yansımalarını teknesinde boyarken görüldü.

3.Bir hafta sonu kaçışına mı ihtiyacınız var?

Asnieres’i seç

Asnieres, Seine nehri boyunca Paris banliyölerinde yer alır. 19. yüzyılda hem yüksek hem de işçi sınıfları için hafta sonunu geçirilen bir yer oldu. Bu resimde Seurat  nehrin bir kıyısındaki yoksul sınıfı  tasvir ederken karşı taraftaki üst sınıfı çizdi. Arka planda, gelişmekte olan Paris endüstrisinin bacalarını görebilirsiniz.

4.Risk almaya hazır mısınız?

Paul Gauguin’in ayak izlerini takip edin.

Tahiti’ye ilk seyahatinden önce Paul Gauguin hayal ettiği gibi yaşamın daha uygar ve daha manevi bir şekilde yaşanabilmesi için Britanya’ya taşındı. Britanya’daki insanlar Parislilere çok benzer bir şekilde yaşamış olsalar da Paul hala onları geleneksel kostümler giyerek veya eski moda tarım yöntemlerini kullanırken resmetti.

Benzer şekilde, Tahiti’yi insanların doğa ve birbirleriyle uyumlu olarak yaşadığı vaat edilen bir ülke olarak hayal etmişti. Tablolarında hayal ettiği Tahiti’yi tasvir etmeye karar verdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.