Queen, Oscar Ödülleri Töreninde sahne alacak

Queen, Oscar Ödülleri Töreninde sahne alacak

Queen, Oscar Ödülleri Töreninde sahne alacak. Ünlü İngiliz rock grubu Queen, 24 Şubat pazar günü yapılacak olan Oscar Akademi Ödülleri töreninde sahneye çıkacak.
Bu hareket, grubun ve onun solisti Freddie Mercury‘nin hayat hikayesinin anlatığı “Bohemian Rhapsody ”nin gişe rekorları kıran başarısının ardından geldi.

Grup şu anda Queen ve Adam Lambert adında, dört orijinal üyesinden ikisi, gitarist Brian May ve davulcusu Roger Taylor ile sahne alıyor. Ancak grubun basçı John Deacon, Queen ile yıllardır konser vermedi.

Bohemian Rhapsody filmiyle sinemada dünya çapında yine ilgi odağı haline gele Queen’in üyelerinden Brian May ve Roger Taylor, Adam Lambert ile beraber 24 Şubat’ta düzenlenecek Oscar ödül töreninde sahne alacak.

2012 yılından beri Queen ve Adam Lambert adıyla sahneye çıkan Queen ve Adam Lambert, Oscar töreni için bir araya geliyor.

Golden Globe’da drama kategorisinde En İyi Film dalında ödül kazanan filmin, Oscar  Ödülleri’nde de En İyi Film dahil beş dalda Oscar adaylığı bulunuyor. BAFTA Ödül Töreninde Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercury’i canlandıran Rami Malek en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştı.

Queen, 1970 yılında kurulmuş tüm dünyada albümleri 300 milyondan fazla satmış ünlü İngiliz rock grubudur. 1960’ların sonlarında Smile grubunun dağılma sürecine girmesi sonrasında Brian May, Roger Taylor ve Freddie Mercury tarafından Londra’da kurulmuştur.