George Michael'ın kişisel koleksiyonu 15 milyon dolara satıldı

George Michael’ın koleksiyonu 15 milyon dolara satıldı

George Michael’ın koleksiyonu 15 milyon dolara satıldı. 53 yaşında kalp kası iltihabı ve karaciğer yağlanması nedeniyle hayatını kaybeden, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı George Michael’ın kişisel koleksiyonu 15 milyon dolara satıldı.

Pop müzik tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilen George Michael’ın yaşamı boyunca topladığı sanat koleksiyonu geçen hafta satışa çıktı. Aralarında Damien Hirst, Tracey Emin, Sarah Lucas, Michael Craig-Martin ve Marc Quinn’in olduğu sanatçıların eserlerinin yer aldığı müzayedede 15 milyon dolar gelir elde edildi.

Michael’ın koleksiyonunda bulunan Damien Hirst’e ait The Incoplete Truth ve Saint Sebastian, Exquisite Pain adlı eserler 2.3 milyon dolara alıcı buldu.

Bridget Riley Songbird, painted in 1982.

George Michael Kimdir?

George Michael, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. Pop müzik tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilir, özellikle seksenler ve doksanlarda yaptığı çalışmalarıyla büyük başarı yakalamıştır. Aynı zamanda eski Wham! grubunun iki üyesinden biridir. Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou’dur. 1980’li yıllarda okul arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte kurduğu Wham! grubuyla şöhret kazandı. “Wake Me Up Before You Go”, “Freedom” ve “I’m Your Man” gibi unutulmaz şarkılara imza atan Wham! Çin’de sahneye çıkan ilk batılı grup oldu. Ünlü şarkıcının grubun solisti olarak seslendirdiği birçok şarkı liste başı oldu.

Albümleri 100 milyondan fazla satan George Michael; iki kez grammy, üç kez de Amerikan Müzik Ödüllerinin sahibi oldu. İtalyan opera sanatçısı Luciano Pavarotti, Elton John, Paul McCartney gibi efsane şarkıcılarla düet yaptı. Kissing A Fool, Freedom, son noel şarkısı Last Christmas gibi dünyaca ünlü şarkıların bestecisi ve yorumcusuydu. 

Jim Lambie Careless Whisper, executed in 2009
Tracey Emin, Drunk to the Bottom of My Soul
Michael Craig-Martin, Handcuffs, painted in 2002