3 milyon pul ve toplu iğne ile Van Gogh tablosu

3 milyon pul ve toplu iğne ile Van Gogh tablosu. Mersin’de, 5 bin öğrencinin 3 milyon toplu iğne ve pul kullanarak yeniden oluşturduğu Hollandalı İzlenimci Ressam Vincent van Gogh’un ‘Yıldızlı Gece’ tablosu törenle açıldı.

Şehir merkezindeki Şair Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’ndaki 63 metrekarelik eserin açılış törenine; Hollanda Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate, Milletvekili Hacı Özkan, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak ile öğrenciler katıldı.

Projede yer alan çocuklara teşekkür eden Büyükelçi Yardımcısı Weststrate; “Bu projede en önemli rol oynayan çocuklarımızdır, öğrencilerimizdir. Parmaklar ağrımıştır, gözler ağrımıştır ama bu büyük eseri onlar yaptılar. Ümit Yaşar Oğuzcan, yıldız hakkında bir kıta yazmış. ‘Size avuç avuç yıldızlar getireceğim’ demiş. Bizim çocuklarımız da buraya avuç avuç yıldızlar getirdiler” dedi.

Kaymakam Pamuk ise çalışmanın önemine dikkat çekerek, “Sanatsal bir faaliyet için bir araya gelinmesi çok daha anlamlı. Mekan da bu sanatsal faaliyet için son derece uygun bir mekan. Çünkü burası Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı. Oğuzcan, Mersin’in yetiştirdiği ender şairlerden, edebiyatçılardan bir tanesi” şeklinde konuştu.