"David Bowie Is" Akıllı telefonunuzdaki en harika gösteri

“David Bowie Is” Akıllı telefonunuzdaki en harika gösteri

“David Bowie Is” Akıllı telefonunuzdaki en harika gösteri. David Bowie’nin doğum gününde piyasaya sürülen ve Gary Oldman tarafından anlatılan David Bowie Is … uygulaması kullanıcılara ses ve görüntü armağanını getirmeyi amaçlıyor.

David Bowie Is… V & A’nın aynı adı taşıyan rekor kıran 2013 sergisine dayanan ve geçen yıl New York Brooklyn Müzesinde son bulmadan dünyayı gezen bir uygulama. Yaratıcıların belirttiği gibi, uygulama tüm sergilere erişimi sağlıyor.

Ünlü İngiliz şarkıcı David Bowie’nin 72. doğum günü için Bowie’nin kişisel eşyaları ve sanat koleksiyonundan eserlerin yer aldığı ‘David Bowie Is’ sergisinin aplikasyon uyarlaması hayata geçti. 2017 yılındaki sergiden Bowie’yi eşsiz kılan, kült sanatçının el yazısıyla yazdığı şarkı sözleri, kostümleri ve çok daha fazlası AR (artırılmış gerçeklik), videolar ve İngiliz aktör Gary Oldman’in seslendirmesi ile akıllı telefonunuzun en harika gösterisi olmaya aday. Uygulama şimdi iOS ve Android’de.

David Bowie Is…

2013’te Londra’daki Victoria ve Albert Müzesi’nde açılan David Bowie sergisi müze en çok ziyaret edilen gösterilerden biriydi ve 1,8 milyondan fazla insan tarafından ziyaret edildi. 2017 yılında David Bowie Is sergisi Brooklyn Müzesi’nde sergilenmişti. Sergi, David Bowie’nin gençliğinden ölümüne kadar  300’den fazla nesneyi kapsıyordu. Arşiv görevlileri birkaç yıl 75.000 parça koleksiyonunu organize etmek ve seçmek için harcadılar. Nesneler arasında set tasarımları, fotoğrafçılık, nadir performans videoları ve sahne kostümleri 1972’deki “Ziggy Stardust” turunun body sütsüleri ve 1997’de “Earthling” albüm kapağı için Bowie ve Alexander McQueen tarafından tasarlanan bir mont bulunuyordu.

Şimdi ise 2017’de sanatseverlerle buluşan “David Bowie Is” sergisi akıllı telefonlarla buluştu. Aplikasyon uyarlamasına gelen sergi Gary Oldman’ın seslendirmesiyle başlıyor. Bowie’nin kişisel eşyaları ve sanat koleksiyonunda yer alan 300’den fazla eserin yer aldığı sergi, dünyanın farklı noktalarında sergilenip Bowie hayranlarıyla buluşmuştu. Sergiyi kaçıranlar ve tekrar tekrar gitmek isteyenler için uygulama Bowie’nin doğum günü olan 8 Ocak’ta App Store ve diğer platformlarda yerini alacak. Hayata geçen aplikasyon uyarlaması 69 TL (£ 7.99 ).

İOS ve Android için Davidbowieisreal.com