Onay Akbaş’ın “Kıyısız Dalgalar” sergisi sanatseverleri bekliyor

Onay Akbaş’ın “Kıyısız Dalgalar” sergisi sanatseverleri bekliyor. İş Sanat Kibele Galerisi, ressam Onay Akbaş’ın sanat yaşamı boyunca ürettiği eserlerden derlediği seçkiyi, “Kıyısız Dalgalar” başlığı altında sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Fareler, Ruh Çağıranlar, Korkuluklar, Kelebek Avcıları, Kuklalar, Sahte Peygamberler, Oyun-Oyuncak-İktidar, An ve Bellek, Bitmem(iş)lerim, Varoluş Karnavalı, Dalga, Düşlemler gibi evrensel temalar üzerine çok sayıda seri eser üreten Akbaş’ın resimlerinin vazgeçilmez unsuru, sanatçının çizgi ve renk dünyasındaki canlılıktır.

Onay Akbaş’ın “Kıyısız Dalgalar” sergisi sanatseverleri bekliyor

İnsana ait, insanla ilgili olan her şey, Akbaş’ın resimlerinin temalarını oluşturur. Yapıtların tarihsel tanıklığı, verdiği mesaj, içinde taşıdığı derinlik, izleyenlerde yeni algılamalar ve düşünce biçimleri yaratır.

Sanatçı eserlerinde, primitif sanattan grafitiye uzanan bir figür anlayışıyla, kendine özgü bir imgeler dünyası yaratarak en trajik olayların dahi ironik bir boyutu olabileceğini izleyicilere hatırlatır.
Bugüne kadar birçok ülkede 50’nin üzerinde kişisel sergi açan, çok sayıda karma sergiye, fuar ve bienale katılan, birçok özel koleksiyon ve müzede eserleri bulunan Onay Akbaş’ın İş Sanat Kibele Galerisi’ndeki sergisi 5 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilir.

Onay Akbaş, 1964’te Fatsa’da doğdu. 1979-80 yıllarında Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi’nde öğrenim gördü ve mezun oldu. 1984-85 yıllarında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü’nde okudu ve bitirdi. 1988’de Paris’te kendi atölyesini kurdu ve o günden beri Fransa’da çalışmaktadır.