Pera Müzesi yeni yıla iki yeni sergiyle devam ediyor

Pera Müzesi yeni yıla iki yeni sergiyle devam ediyor

Pera Müzesi yeni yıla iki yeni sergiyle devam ediyor. Pera Müzesi bu yıla iki sergiyle devam ediyor. “Bana Bak!”: la Caixa ve Louis Kahn’a Yeniden Bakış: Cemal Emden fotoğrafları – çizimleri ve Resimler sergisi. 20. Yüzyılın dünya mimarlığındaki en saygın isimlerinden biri olan Louis Kahn’ın eserlerine ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor.

Pera Müzesi yeni yıla iki yeni sergiyle devam ediyor

Pera Müzesi’nin Bana Bak!: la Caixa Çağdaş Koleksiyonu’ndan portreler ve diğer kurmacalar sergisi sanat tarihindeki en eski ve kalıcı ifade biçimlerinden biri portreyi günümüz çağdaş sanat eser üretimiyle tekrar ele almakta. Serginin küratörlüğünü Nimfa Bisbe Molin üstleniyor. Sergi 22 sanatçının eserleri üzerinden beden, kimlik ve temsil kavramlarını gündeme getirip düşünmeye sevk ediyor.

Sergide yer alan sanatçılar arasında, Janine Antoni, Eduardo Arroyo, Juan Navarro Baldeweg, Jean-Michel Basquiat, Christian Boltanski, Rineke Dijkstra, Marlene Dumas, Esther Ferrer, Günther Förg, Curro González, Stefan Hablützel, Roni Horn, Sharon Lockhart, Pedro Mora, Vik Muniz, Óscar Muñoz, Bruce Nauman, Carlos Pazos, Cindy Sherman, Antoni Tàpies, Gillian Wearing, Sue Williams bulunuyor.

Fotoğraf, resim, heykel ve videolardan oluşan bir şekli sunan sergi izleyicileri portrelerin toplumsal aynasında kendilerine de bakmalarına davet ediyor.