Van Gogh’un hayatının anlatıldığı filmin fragmanı yayınlandı

Van Gogh’un hayatının anlatıldığı filmin fragmanı yayınlandı

Van Gogh’un hayatının anlatıldığı filmin fragmanı yayınlandı. At Eternity’s Gate, Vincent Van Gogh’un Arles’teki son günlerini konu alan bir film. Ünlü ressamının yaşamının anlatıldığı filmde, Van Gogh’u William Dafoe canlandırıyor. Van Gogh’un hayatının bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı filmin yönetmeni Julian Schnabel.

Senaryosunu yönetmen Schnabel ve Jean-Claude Carrière’nin birlikte hazırladıkları biyografik yapımın oyuncuları Oscar Isaac, Rupert Friend, Mads Mikkelsen.

Van Gogh’un hayatının anlatıldığı filmin fragmanı yayınlandı

Julian Schnabel Van Gogh’un hayatının son yıllarını hayranlık uyandıracak şekilde canlandırıyor ve Paul Gauguin ile şiddetli dostluğuna vurgu yapıyor. Schnabel, Van Gogh’un mutsuz hayatının efsane anlarından biri olan kulağın kesilmesini dramatize etmiyor ama bu olay hakkında doktoruyla uzun yüz yüze görüşme yapıyor. Film aynı zamanda Van Gogh’un yerel bir suçlu tarafından vurulduğu teorisini de kabul ediyor. Prömiyeri 75. Venedik Film Festivali’nde yapılan film sinema yapımcıları tarafından oldukça beğenildi. Festival yolculuğuna New York Film Festivali’nde devam edecek olan filmin dünyadaki vizyon tarihin 16 Kasım olduğu açıklandı. Türkiye’deki vizyon tarihi henüz belli değil.