Rolls Royce sergisi ülkemizden de canlı izlenebilecek

Rolls Royce’un “Muhteşem Sekiz Phantom” sergisinin prömiyeri yapılacak. Sergi ülkemizden de canlı takip edilebilecek.

Kraliçe Elizabeth’in Phantom VI’sı, Ağa Han’ın Phantom IV’ü ve İlk Goodwood Phantom’u olan Phantom VII otomobilleri, gelecek hafta Londra Mayfair’deki Bonhams galerisinde sergilenecek. Son 3 Phantom’un yer alacağı sergi 27 Temmuz cuma akşamı Türkiye saati ile 23.00’da internet üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Tahta çıkışının 25. yılı olan 1977’de, İngiltere motor imalatçıları ve tüccarları derneği Kraliçe Elizabeth’e, yeni devlet limuzini olacak, ısmarlama üretim Phantom VI’yı hediye etti. Sergide yer alacak diğer bir kraliyet Phantom’u, 3. Ağa Han’ın aracı olacak.

Safkan at sahibi Ağa Han, kraliyet ailesi üyesi ve devlet başkanı olarak Phantom IV’ü sipariş ettiğinde henüz 18 yaşındaydı.Phantom VII, Rolls-Royce rönesansının başladığı 2003 yılında yapılan ilk motorlu araçtır.

Otomotiv tarihinin son büyük macerası olarak bilinen bu rönesans, önce Phantom sonra sırasıyla Ghost, Wraith ve Dawn ile devam etti. Her müşterinin isteğini karşılayan kişiye özel tarzıyla, Rolls-Royce’un dünyanın önde gelen lüks araçlarından biri olarak hak ettiği yeri almasını sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.