Bu müze sizden çizim yapmanızı istiyor

Bu müze sizden çizim yapmanızı istiyor

Bu müze sizden çizim yapmanızı istiyor. Amsterdam’daki Rijksmuseum’dan ziyaretçilerine çağrı var: “İçeride fotoğraf çekmeyi bırakın ve eserlerin tadını çıkarmak için gördüklerinizi bir kağıda çizin!”

Amsterdam’daki ulusal müze Rijksmuseum, ziyaretçilerin cep telefonları ve kameralarıyla fotoğraf çekmeyi bırakıp, gerçekten sergilenen eserlerle ilgilenmelerini sağlamak için yeni bir yola başvurdu. Müze yönetimi, ziyaretçilerden kameralarını evde bırakmayı ve müzedeki eserleri bir kağıda çizmelerini istedi.

Müze içeride fotoğraf çekilmesini yasaklamış değil. Web sitesinden yapılan duyuruda, mobil telefonlar ve kayıt cihazlarıyla çevrildiğimiz günümüz dünyasında, müze ziyaretlerinin de pasif deneyimlere dönüştüğü anımsatıldı: “Ziyaretçilerin dikkati çok kolay bir şekilde dağılıyor ve çoğu kez içerideki güzelliği tam olarak deneyimleyemiyorlar. Rijksmuseum olarak ziyaretçilerimizin çizim yapmalarını istiyor ve böylece onların sanatın ve tarihin güzelliğini keşfedip tadını çıkarmalarına yardımcı olmak istiyoruz.”

1 thought on “Bu müze sizden çizim yapmanızı istiyor

    Doc

    (09/05/2017 - 10:55)

    roxxdiaz di0#i:aiae&s823s;top 100 IGN? prevejo chutes aos jrpgs… mas enfim, é chrono trigger e mais 99…ah e meu grande amor breath of fire 4 também baixando

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.