Apple Store’lar sanat atölyesine dönüşüyor

apple_sanat_art

“Yeni başlangıçlar yapın” kampanyasına start veren Apple, kullanıcıların kendi projelerini oluşturmalarına ilham vermek için, sanatçıların eserleri mağaza içi ve online galerilerde sergileniyor.

Tüm eserler ve sanatçılar hakkında bilgilerin yanı sıra, sanatçıların eserlerini nasıl hazırladıklarına; hangi aygıtları, uygulamaları ve aksesuarları kullandıklarına ilişkin bilgiler yine aynı adreste yer alıyor.

Söz konusu bilgilere web sitesindeki fotoğrafların üzerine tıklayarak ayrıntılı olarak ulaşılabiliyor, mağazada sanat eserleri için rehber olarak Apple Store uygulamasını da kullanılabiliyor.

Kullanıcılara bu konuda yardımcı olmak için Apple, mağazalarında yaratıcı sanatların öğretildiği iki yeni atölye başlatıyor.
“iPhone’la Daha Sanatsal Fotoğraflar” ve “iPad’le Eskiz, Çizim ve Boyama” adındaki iki yeni ücretsiz atölye, dünyanın tüm Apple Store’larında düzenlenecek. Bu atölyelerde, her düzeydeki müşterilere iPhone’da daha yaratıcı bir şekilde fotoğraf çekmeleri ve iPad’de eskiz, çizim ve boyama yapmaları için yeni beceriler ve teknikler öğretilerek kendi sanat eserlerini üretmeye başlamaları sağlanacak.
Söz konusu atölyeler Ocak ayı içerisinde Apple Store Zorlu Center ve Apple Store Akasya mağazalarında gerçekleşecek. Kaynak:Ntv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.