Claude Monet’nin Les Meules tablosu rekor kırdı

Claude Monet’nin Les Meules tablosu rekor kırdı

Claude Monet’nin Les Meules tablosu rekor kırdı. Fransız izlenimci ressamın Les Meules (Saman Yığınları) isimli tablosu, 110,7 milyon dolarlık satışla empresyonist resim türünde müzayede rekoru kırdı.

Empresyonist ressam Claude Monet’nin Les Meules (Saman Yığınları) adlı tablosu New York’ta düzenlenen açık artırmada 110,7 milyon dolarlık rekor fiyata alıcı buldu.

Monet’nin Les Meules isimli eseri, Sotheby’s müzayede şirketinin Empresyonist ve Modern Resim müzayedesinde dün satışa sunuldu.

Sanat eseri için 110,7 milyon dolara alıcı çıkması, Monet’nin tabloları arasında bir açık artırma rekoru anlamına geliyor.

Satılan tablo, Fransız ressamın 1890 yılında yaptığı ünlü Saman Yığınları serisinin bu yüzyılda açık artırmaya çıkarılacak dört eserinden biri.

Kalan 17 tanesi Metropolitan Sanat Müzesi ve Chicago Sanat Enstitüsü’nün de aralarında bulunduğu müzelerde sergileniyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.