Tenten 500 bin dolara satıldı

Tenten 500 bin dolara satıldı

‘Tenten’in Maceraları’ çizgi romanının yaratıcısı, ‘Herge’ adıyla tanınan Belçikalı çizer Remi’ye ait orijinal Tenten çizimi, Fransa’daki bir müzayedede Tenten 500 bin dolara satıldı.

‘Herge’ lakabıyla tanınan Belçikalı çizer Georges Prosper Remi’ye ait orijinal Tenten çizimi, Paris’teki müzayedede 500 bin dolara satıldı.
BBC’nin haberine göre, müzayede alıcı bulan eser, Tenten’in ‘Kral Ottokar’ın Hayaleti’ başlıklı 1939 tarihli macerasının orijinal çini mürekkep çizimlerinden birisi…

Tenten 500 bin dolara satıldı

Herge’ye ait kitap ve çizimlerin satıldığı müzayedenin en fazla değer biçilen parçası olan karede genç gazeteci Tenten ve köpeği Boncuk, bir muhafızın koruduğu saray koridorunda kraliyet mabeyincisinin ardında yürürken görülüyor.

İlki 1929 yılında yayınlanan ‘Tenten’in Maceraları’, bugüne kadar 90 dile çevrildi ve 200 milyondan fazla kişiye erişti. Dünyanın en çok tanınan çizgi roman karakterlerinden Tenten’in ‘Ay Kaşifleri’ macerasından orijinal bir çizimi de geçen yıl yine Paris’teki müzayedede 1 milyon 640 bin dolara satılarak rekor kırmıştı.