Bir Müzeye Nasıl Gidilir?

Bir Müzeye Nasıl Gidilir?

Bir müzeye nasıl gidilir? Louvre Paris’te, Prado Müzesi Madrid’de ya da Mısır Müzesi Kahire’de… müzeler önemli turistik yerler. Müze ziyaretinden en iyi şekilde yararlanmanın yolları da var.

Burada, bir müzede gezinmeyle ilgili birtakım ipuçları yer alıyor. Kendiniz için bir zaman sınırı ayarlayın ve gitmeden önce bir şeyler yiyin.  Ziyaret en çok 90 dakika ile iki saat arasında olmalıdır. İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri müzede çok uzun kalmaktır. Bu insanda aşırı bir duygusal yüklenme veya bunaltıcı bir hal yaratabilir.

Buna ek olarak açken asla müze ziyaret etmeyin çünkü konsantre olamazsınız. 100’den fazla esere bakmak yerine her 20 eser için beş dakika harcamak daha doyurucu ve unutulmaz bir görsel yolculuk olabilir.

Örneğin, New York’taki Metropolitan Museum of Art’da İslam Sanatı bölümünü ilk olarak tercih edebilirsiniz. Eserleri izlerken onlarla birlikte gelen bilgileri ve genel sergiyle ilgili daha geniş bir bilgi elde edersiniz. Bunlar sanat için bireysel hikayelerin yanı sıra hem büyük bir  perspektifi sunar.

Sesli turları kullanabilirsiniz. Müzelerin çoğunun ziyaretçiler için düzenlediği ve sanatla ilgili derinlemesine ders almak için mükemmel bir kaynak olabilir. Birçoğu da ücretsizdir veya küçük bir maliyetle alınabilir.

Özel rehber düşünebilirsiniz. Bir müzenin koleksiyonunda usta olan ve sanatsal geçmişe sahip bilgili özel bir rehber, ilgi alanlarınıza göre özelleştirilmiş keyifli bir tur oluşturabilir.

Örneğin, küçük çocuklar veya gençlerle seyahat ediyorsanız, bir rehber her iki yaş grubuna da hitap eden bir ziyaret tasarlayabilir. Ancak, özel rehberlerin maliyetli olabileceğini unutmayın. Beş kişiye kadar 90 dakikalık bir tur için 400 $ talep edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.