Van Gogh’un yatak odasını siz de kiralayabilirsiniz

van_gogh_room

Chicago Sanat Enstitüsü’nde başlayacak olan Van Gogh sergisi için, bir ev kiralama sitesi üzerinden tutulan daireler, ünlü ressamın Fransa, Arles’daki evinin yatak odası olarak döşenip konaklamaya açıldı.

Gelecek Pazar günü Chicago Sanat Enstitüsü’nde başlayacak olan Van Gogh sergisi için yapılan bu özel çalışma, ressamın 1888 ve 1889 yıllarının farklı dönemlerinde çizdiği Oda tablosunun üç versiyonun da Kuzey Amerika’da ilk defa sergilenecek olması açısından önemli bulunuyor. Geceliği 10 dolardan kiralanacak olan odaların uygunluk durumları ise enstitünün sosyal medya sayfalarından duyurulacak.

Time’da yer alan habere göre iki misafirin kalabileceği Van Gogh’un yatak odası temalı bu odalarda konuklar kablosuz internet bağlantısı, çamaşır ve kurutma makinesi ve televizyon gibi hizmetlerden de yararlanabilecek.

Söz konusu odaları kiralayamayan ancak bu atmosferi deneyimlemek isteyen sanatseverler içinse Van Gogh’un yatak odasının ‘dijital olarak geliştirilmiş bir rekonstrüksüyonu’ sergilenecek. Sergi 14 Şubat 2016 – 10 Mayıs 2016 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.