Dünya Müzelerinde Yeni Açılan Sergiler

Dünya müzelerinde yeni açılan sergiler. Avrupa ve Amerika’da bulunan müzelerde yeni açılan sergiler, sanatçıların eserlerine dair en son haberler.

Oil sketch / Belvedere
23/Mayıs/19 – 08/Eylül/19

Sergi, tamamen Belvedere koleksiyonundan oluşuyor ve Caspar David Friedrich, Adalbert Stifter, Friedrich Gauermann, August von Pettenkofen, Wilhelm Busch, Hans von Marées, Anton Romako, Theodor von Hörmann, Hans Makart, Emil Jakob Schindler, Olga Wisinger’dan eserler içeriyor.

William Forsythe / MFAH Houston
23 Mayıs – 15 Eylül 2019

Sergideki eserler, Forsythe’in ünlü Koreografik Nesneleri, bilinçli ve bilinçsiz olarak hareket etmemizin yollarını ortaya çıkarmak için tasarlanan eserlerden oluşan bir odaklanmış bir araya getiriyor uzayda ve zamanda, birbirleriyle etkileşime girerek kendi bedenlerimizin hem potansiyeline hem de sınırlarına cevap verirler.

Forsythe: “Koreografi ve dans iki farklı şeydir … Koreografi işleri harekete geçirmenin bir yoludur ve sanatçılar her zaman insanların zihinlerini yeni yönlere taşımasını sağlamaya çalışıyor.”

Material China / lacma

13 Mayıs / 19 /3 Ocak / 20

1980’lerden bu yana, Çinli çağdaş sanatçılar materyalleri ile samimi ilişkiler geliştirdiler ve önceliklilik etrafında dönen bir yorum çerçevesi oluşturdular.

Dünya Müzelerinde Yeni Açılan Sergiler

Goncharova / Tate Modern

06 Haziran 2019 / 8 Eylül 2019

Tate Modern, İngiltere’nin öncü Rus sanatçılarından Natalia Goncharova’nın ilk defa retrospektif sergisini sunuyor.

Sergi, dünyadaki en büyük Goncharova eseri koleksiyonuna ev sahipliği yapan Rusya Devlet Tretyakov Galerisi’nden de dahil olmak üzere nadiren başka ülkelerde sergilenen 160’tan fazla uluslararası eseri de bir araya getiriyor.

Victorian Radicals / Seattle Museum

13 Haziran 2019 – 08 Eylü 2019

Sergide, Birmingham Sanat Müzesi’nin koleksiyonundan, çoğu hiçbir zaman Birleşik Krallık dışında gösterilmeyen 150 eser yer alıyor. Resimler, çizimler, kitaplar, heykeller, vitray ve diğer dekoratif sanatlar dahil. İngiltere’deki görsel sanatlarda devrim yaratan tutkulu bir sanatsal ve sosyal vizyon ortaya koyuyorlar.

Basquiat / Guggenheim Museum

21 Haziran 2019 – 06 Kasım 2019

Sergi “Basquiat’ın ‘Defacement’: The Untold Story”, 1980’lerin başlarında New York’ta kültürel kimliğinin ve kimliğinin objektifi ile sanatçının kariyerindeki biçimlendirici bir bölümü araştırıyor.

Works on paper /Brooklyn Museum

21 Haziran 2019 – 13 Ekim 2019

Sergi, ‘Picasso, Rembrandt, William Blake, Albrecht Dürer, Francisco Goya ve Vincent van Gogh gibi ünlü sanatçıların ustalık çalışmalarının daha az bilinen, nadir görülen çizimler, baskılar ve suluboyalarla eşleştiriyor. Çalışmalar, portreler, sosyal hicivler, fantastik manzaraları içeriyor. Sergi, Batı sanatı boyunca sık sık marjinalleşmiş olan bireyleri ve tarihleri ​​inceleyen ve anlatan “One: Titus Kaphar” ile birlikte sunuluyor.

Villa dei Papiri / Getty Museum

26 Haziran 2019 – 28 Ekim 2019

Villa dei Papiri, Roma kenti Herculaneum’un hemen dışında, Napoli Körfezi’nde görkemli bir özel konut idi. MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasıyla derinden gömülen 1750’de, kazılar lüks Roma villasına ait görkemli dairesel, çok renkli mermer zemine çarptığı zaman yeniden keşfedildi.

France-Lise McGurn / Tate Britain

29 Haziran 2019 – 08 Eylül 19

Tate Britain, yeni ve figüratif tabloların yer aldığı özel bir sergi olan ‘Uykusuz’ sergisini sunuyor. Sanatçı Fransa-Lise McGurn, şehir yaşamı deneyimini araştırıyor.

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN

https://www.instagram.com/artcityculture/

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.