İngiltere Van Gogh'u Nasıl Şekillendirdi?İngiltere Van Gogh'u Nasıl Şekillendirdi?

İngiltere Van Gogh’u Nasıl Şekillendirdi?

İngiltere Van Gogh’u nasıl şekillendirdi? Van Gogh İngiltere’de kısa ama kritik bir zaman geçirdi ve hayatı boyunca bir İngiliz edebiyatı okuyucusu olarak kaldı. İngiltere onu nasıl şekillendirdi ve o modern İngiliz sanatını nasıl şekillendirdi?

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Tate Britain, Britanya’dan nasıl ilham aldığını ve İngiliz sanatçılara nasıl ilham verdiğini ortaya çıkarmak için Vincent van Gogh’un 45 eserini bir araya getirdi.

İngiltere ve Van Gogh

Serginin adı, Van Gogh ve İngiltere. Sergi,Van Gogh’un resimlerinin en büyük koleksiyonunu sunuyor. En ünlü eserlerinden bazıları, Starry Night, L’Arlésienne ve Saint-Paul Asylum, At Eternity’s Gate, Pollarded Willows, Path in the Garden of the Asylum dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından bir araya getirilecek. Londra Ulusal Galerisi’nden çok nadiren kiralanan Ayçiçekleri (Sun Flowers) da onlara katılacak.

Van Gogh, birkaç yıl İngiltere’de genç bir adam olarak yaşadı. Yalnız sokaklarda yürüdü, geleceği hayal etti. İngiliz kültürüne, özellikle Charles Dickens ve George Eliot’un romanlarına aşık oldu. Ve burada gördüğü sanattan ilham aldı, sergide yer alan Constable ve Millais resimlerinden kariyeri boyunca onu etkiledi.

Sergi, 1873-76 yılları arasında Londra’da yaşayan bir stajyer sanatçı genç Vincent’ın hikayesini anlatacak. Van Gogh İngiltere’ye geldiğinde Brixton’a yerleşti ve her yere yürüyerek giderek şehre aşık oldu.

Sergide ayrıca Francis Bacon, David Bomberg ve Camden Town da dahil olmak üzere, Van Gogh’tan ilham alan İngiliz sanatçılara da yer alıyor. Sergi aynı zamanda Van Gogh’un vizyonunun İngiliz sanatçıları modern sanata nasıl yönlendirdiğini gösteriyor.

Van Gogh ve Britanya, 27 Mart – 11 Ağustos 2019 tarihleri ​​arasında Tate Britain’de.