Bohemian Rhapsody Filminin Devamı Çekilebilir

Bohemian Rhapsody Filminin Devamı Çekilebilir

Bohemian Rhapsody filminin devamı çekilebilir Efsanevi rock grubu Quenn’in ve Freddie Mercury’nin hayatını anlatan 91. Akademi Ödülleri’nden 4 Oscar’la dönen Bohemian Rhapsody’nin devam filminin çekilebileceği gündemde.

2018 yılında en başarılı yapımlar arasında yer alan Bohemian Rhapsody filminin devamının çekilebileceği belirtiliyor. Queen grubu üyelerinin son zamanlarda üzerine konuştuğu iddia edilen devam filminin çekilme ihtimalinin açıklanması  pek net değil.

Queen grubunun video kliplerinin yönetmeni Rudi Dolezal, Page Six’e verdiği bir röportajda grubun menajeri ve avukatı Jim Beach’in bir devam filmi çekme niyeti olduğunu anlattı: “Live Aid konserinden itibaren başlaması planlanan bir devam filmi çekme niyetinde olduğunu biliyorum.” diyen Dolezal bu konunun son zamanlarda Queen ekibi arasında sık sık tartışıldığını anlattı.

Freddie Mercury, sahnedeki duruşu, tartışmasız özgüveni ve şovu sayesinde pek çok kişi tarafından dünyanın en güçlü sesi olarak görülüyor. Mercury, Queen’i tüm dünyada en çok tanınan müzik gruplarından birisi haline getirdi.

Bohemian Rhapsody

Film dünya çapında 875 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bohemian Rhapsody, yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı ve Freddie Mercury’nin hayatının anlatıldığı 2018 ABD çıkışlı biyografik sinema filmi. Film 2 Kasım 2018’de Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi. Filmde Freddie Mercury Rami Malek canlandırdı. Malek filmdeki üstün performansıyla birçok ödülün sahibi oldu. Oscar Ödüleri’nde en iyi erkek oyunu ödülünü kazandı.

Queen Live Aid Konseri

Queen grubu konserlerine büyük kalabalıklar çekti. En dikkat çekici performanslarından ve konserlerinden biri de 1985 yılında Live Aid yardım konseriydi. Sade bir beyaz atlet ve kot pantolon giyen Freddie Mercury, grubun en özel büyük hitlerinden bazılarını büyük bir enerji ile canlı olarak seslendirdi. Londra’daki Wembley Stadyumu’ndaki binlerce hayranını “We Will Rock You” eşliğinde eğlendirdi. Konseri canlı ya da televizyonda izleyen birçok kişi için Queen, şarkıcı ve aktivist Bob Geldof ve söz yazarı Midge Ure’nin Afrika’daki kıtlık mağdurlarına para toplamak için düzenlediği gün boyu süren etkinliğin en iyi performanslarından birini verdi. Bu etkinlikten ilham alan grup “One Vision” hitini yazdı.