Ferzan Özpetek'in yeni filmi Napoli'nin Sırrı yakında çözülüyor

Ferzan Özpetek’in yeni filmi Napoli’nin Sırrı yakında çözülüyor

Ferzan Özpetek’in yeni filmi Napoli’nin Sırrı yakında çözlülüyor. Napoli’nin Sırrı, İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek’in romantik, gerilim türündeki filmi. Filmin başrollerini, İtalyan oyuncular Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Giovanna Mezzogiorno, , Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari birlikte paylaşıyor.

Özpetek’in İtalya’da çekimlerini tamamladığı Napoli‘nin Sırrı filmi 26 Ekim’de Türkiye’de vizyona giriyor. Gerilim türündeki filmin senaryosunu Ferzan Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella birlikte yazıyor. Napoli’nin Sırrı, 91. Oscar Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde İtalya’nın adayı olmak için 20 filmle yarışıyor.

Ferzan Özpetek’in yeni filmi Napoli’nin Sırrı yakında çözülüyor

Napoli’nin Sırrı, İtalya’nın Oscar’ı olarak bilinen David di Donatello ödüllerinde 11 dalda aday gösterilmişti. Ferzan Özpetek’in yönetmenliğindeki film hiç beklenmedik bir anda hayatına giren bir aşk ile işlenen bir suç arasında sıkışan Adriana adındaki bir kadının ilginç hayat hikayesini anlatıyor.

Adriana, Napoli’de gittiği bir partide Andrea ile tanışır. Andrea, kendine güvenen ve çekici bir adamdır. Geceyi Andrea ile geçiren Adriana, hayatının aşkını bulduğunu düşünür. Genç kadın, hayatının değişeceğini sanarken, Andrea’nın buluşmaya gelmemesi genç kadını hayal kırıklığına uğratır. Daha sonra otopsi yapmak için işine dönen Adriana karanlık gizemi çözmeyi başaracak mıdır?

Yönetmen: Ferzan Özpetek
Film müziğinin bestecisi: Pasquale Catalano