Rusya’dan Türkiye’ye kültür ambargosu

PA
PA
Rusya savaş uçağının düşürülmesinin ardından, Rusya’nın Türkiye’ye karşı yaptırımları devam ediyor. Kültür alanındaki yaptırım ise 2017’de Rusya’daki Türkiye Kültür Yılı çerçevesinde yapılacak etkinliklerin iptal edilmesi oldu.
Interfax haber ajansı, Rusya hükümet yetkililerine dayandırdığı haberinde, 2017’de Rusya’da Türkiye Kültür Yılı etkinliklerinin iptal edileceğini duyurdu.

Kültür Bakanı Vladimir Medinsky, konuyla ilgili olarak “İlişkimizin yapısını tümden yeniden düşünmemiz ve sonrasında nasıl sürdürüleceğini değerlendirmemiz gerekiyor. Çünkü bu gibi durumlarda her zaman ilişkiler yeniden gözden geçirilir” dedi.
Medinsky ayrıca “Uçağımız düşürülmesinden sonra Türkiye ile kültürel işbirliği hakkında konuşmak anlamsız olur” diye konuştu.
Bakan, Rusya’da Türkiye Kültür Yılı çerçevesinde kültür alanında büyük çaplı etkinlikler planlamış olduklarını hatırlatarak şunları söyledi: “Bizim kültürel projelerimiz vardı, ama Türkiye liderinin attığı ve gereken özür dileklerinin yapılmasında isteksiz olduğunu gösteren o adımdan sonra, bu projelerin geleceği hakkında konuşmak anlamsızdır.”
Türkiyeli yetkililer bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Öte yandan iç basında, özellikle geçen yıl içinde yayımlanan haberlerde, 2017 yılının değil, 2016 yılının Rusya’da Türkiye Yılı olarak kutlanacağı belirtilmişti.

3 thoughts on “Rusya’dan Türkiye’ye kültür ambargosu

  Recep Altun

  (02/12/2015 - 09:42)

  Merhabalar.
  Rusya’nın yaptığına densizlik denir. Hem suçlu, hem de güçlü. Bu yaptıklarından dolayı Rusya’yı kınıyor ve protesto ediyorum.
  Sayfamı takip edenler listesindesiniz. Profilinize tıkladığım da sitelerinizden sadece INSTAGRAM görünüyordu. Oysa, WordPress’teki sitenizin de yer alması gerekiyordu. Ben Instagram’da faaliyet gösteremiyorum, ama sizin bir blog ya da site sayfanıza ulaşmak istediğim de bu bilgilere ulaşamıyorum. Instagram’da ki sayfanızı incelerken WordPress’te bir blog sayfanızın olduğu linkini gördüm ve o linke tıklayarak blog sayfanıza ulaştım. Bu çok uzun bir yol. Oysa sizi WordPress’te ziyaret etmek isteyenler için profil bilgilerinize WordPress’teki sayfa linkinizi de paylaşmalısınız.
  Selam ve dualarımla.

  nazli1

  (05/12/2015 - 12:08)

  Merhabalar, wordpress adresimi ekledim. Şimdi görünüyor olması gerekiyor.

  ceylanblt

  (05/12/2015 - 14:20)

  Önümüze gelene atarlanıyoruz bakalım sonumuz ne olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.