2016 yılında kültür sanat dünyasında neler oldu?

Can Yayınları, geçtiğimiz yıl kültür-sanat dünyasını yakından takip etmek isteyenler için çok özel bir çalışmaya imza attı: Can Almanak 2015. Yayınevi bu yıl da aynı çalışmayı sürdürdü.

Kültür-sanat sayfalarının giderek yok olduğu, kültür-sanat haberciliğinin giderek çoraklaştığı üretiminin de engebeli yollardan geçtiği şu günlerde Can Almanak 2016 vazgeçmemek, teslim olmamak için hazırlandı.

2016 yılı boyunca kültür-sanat dünyamızda yaşanan olaylar, dikkat çekici gelişmeler, ödüller, aramızdan ayrılanlar ve çok daha fazlası, Can Almanak 2016’da tarih sıralamasıyla karşımızda.
Rutkay Aziz, Melis Alphan, Fazıl Say, Barış Bıçakçı, Yaprak Özdemiroğlu, Deniz Türkali, Murat Meriç, Meltem Cumbul, Etem Öztürk, Cem Sorguç ve Metin Solmaz’ın özel yazıları ve değerli fotoğrafçıların kareleriyle, Can Almanak 2016 hafızasını taze tutmak isteyenler için harika bir kaynak.

Yekta Kopan, Zeynep Miraç, Sibel Oral ve Mehmet İren’den oluşan bir ekip tarafından hazırlanan Can Almanak 2016’nın kapağını ve tasarımını Murat Kaspar, fotoğraf editörlüğünü Muhsin Akgün yaptı.

Aralık ayında okuyucuyla buluşacak olan Can Almanak 2016 sanatseverlerin mutlaka sahip olmak isteyecekleri bir kaynak olacak .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.