Gaugin ve Picasso milyon dolarlık zarara uğrattı

Fransız futbol takımı Monaco’nun sahibi, Rus milyarder Dimitri Ribolovlev, dünyaca ünlü Christie’s Müzayede Evi’nde satışa çıkardığı tablolarından milyonlarca dolar zarara uğradı.

Bloomberg’ün haberine göre Ribolovlev, koleksiyonundan bazı tablolarını, satın aldığı fiyatın 120 milyon dolar (440 milyon TL) altına satabildi. Buna göre Rus milyarder, daha önce 85 milyon dolara satın aldığı Fransız ressam Paul Gauguin’e ait “Ev” adlı tabloyu 25 milyon dolara; 35 milyon dolara satın aldığı İspanyol ressam Pablo Picasso’ya ait “Çıplak Kadın ve Flütçü” adlı tabloyu 5.7 milyon dolara; 43.5 milyon dolara satın aldığı Belçikalı ressam Rene Magritte’e ait bir tabloyu ise 12.7 milyon dolara sattı.

Ribolovlev’in bu tabloları neden yok pahasına elden çıkardığı ise henüz öğrenilemedi. Forbes 2016 listesine göre 7.7 milyar dolarlık serveti ile Rusya’nın 12’nci büyük zengini olan Ribolovlev, daha önce de ünlü ressamların tablolarının satışından 100 milyon dolar zarara uğramıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.