Dünyanın en iyi seyahat destinasyonları belli oldu

2024’ün en iyi 10 gezi rotası açıklandı

2024’ün en iyi 10 gezi rotası açıklandı. American Express Travel, ‘2024’ün En İyi 10 Gezi Rotası’ listesini açıkladı. 2024 yılında mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerin olduğu listede, Türkiye’den bir ilçe 2. sırada yer alıyor. 

American Express Travel sitesi, küresel üyelerinin seyahat rezervasyonlarına ve 6.000 seyahat danışmanından oluşan bir ekibin tavsiyelerine dayanan, mutlaka ziyaret edilmesi gereken en iyi 10 tatil noktasını içeren ‘2024’ün en iyi 10 Gezi Rotası’ listesini yayınladı. Dünyanın farklı yerlerinden gezi rotalarını sıralayan listede, Bodrum 2. sırada yer aldı.

2024’ün en iyi 10 gezi rotası açıklandı

2024’ün En İyi 10 Gezi Rotası listesinde Japonya, ABD ve Meksika gibi ülkeleri geride bırakarak ikinci sırada yer alan Bodrum, kendine has tarzı ile Avrupa’da “Türkiye’nin Cannes’ı” olarak anılıyor. Bodrum, American Express Travel tarafından “İstanbul’un tarihini ve enerjisini seviyorsanız, Bodrum, pırıl pırıl mavi Ege’deki plajlara, hareketli çarşılara, taze deniz ürünlerine ve hareketli gece hayatına ev sahipliği yapmaktadır.” cümleleriyle övgü alıyor.

İşte 2024’ün En İyi 10 Gezi Rotası

1. Adelaide Hills, Avustralya
2. Bodrum, Türkiye
3. Cervo, İtalya
4. Kitts & Nevis, Karayipler
5. Niseko, Japonya
6. San Miguel De Allende, Meksika
7. Santa Fe, New Mexico, ABD
8. Seyşeller
9. Udaipur, Hindistan
10. Zermatt, İsviçre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.