Louvre Müzesinde tek başına bir gece geçirmek

Louvre Müzesi’nde tek başına bir gece geçirmek

Louvre Müzesinde tek başına bir gece geçirmek. Louvre Müzesi’ni tek başına gezmek, hatta bir geceyi bu müzede geçirmek. Sanatseverler için bu tam bir hayal ama oda ve ev kiralayan Airbnb, 10’uncu kuruluş yıldönümü dolasıyla bu hayali gerçeğe dönüştürecek.

Firmanın açtığı yarışmayı kazananlar Louvre Müzesi‘nde bir gece geçirecek. Başka hiçbir ziyaretçi olmadan Louvre Müzesi’ni tek başına gezmek. Mona Lisa’ya bakarak aperatifler atıştırmak. Sadece güzel bir hayal gibi gözükse de bunlar yakında gerçeğe dönüşecek.

Online oda ve ev kiralama firması Airbnb, bunun için bir yarışma açtı. Yarışmayı kazananlar ödül olarak, adı Paris’le özdeşleşen Louvre Müzesi’nde bir gece geçirecek. Yarışmaya girmek isteyenlerin ”neden Mona Lisa’nın en harika konuğu siz olursunuz?” sorusuna yanıt vermeleri gerekiyor.

Airbnb 12 Nisan’a kadar başvuruları kabul edecek. Ardından bu soruyu en dahice ve en güzel yanıtlayanı birinci seçecek. Birinci olan yanına bir kişiyi daha alarak 30 Nisan’da Louvre Müzesinde bir gece geçirebilecek.

Hayatının fırsatını yakalan kişi, ilk olarak tarih uzmanı eşliğinde kimse olmadan Louvre Müzesini gezecek. Daha sonra Mona Lisa tablosunun önünde Rönesans döneminden esinlenerek hazırlanan aperatifleri atıştıracak.

Gece bununla da sınırlı kalmayacak. Kazanana üçüncü Napoleon’un odasında çok özel bir konser sunulacak.

Kazanan kişi Louvre Müzesi’nin piramidinde uyuyarak geceyi tamamlayacak. Firmanın 10’uncu kuruluş yıldönümü için açtığı yarışma şimdiden büyük ilgi gördü.

1 thought on “Louvre Müzesi’nde tek başına bir gece geçirmek

    Perihan Baksı

    (12/04/2019 - 20:27)

    1976 lise üçüncü sınıftayken resim öğretmenim bir tablo yapmanızı istedi. Bende portre resimlerine karşı bir yeteneğim olduğu için Mona Lisa tablosunu seçtim ve yaptım. Resim çok güzel olduğu için öğretmenim resmi kendisine vermemi istedi, aksi takdirde seni sınıfta bırakırım dedi ve verdim, evine astı. Evine astığını ziyaretim esasında görmüş bulundum. Fakat bu yıllar boyu içimde bir ukte olarak kalmıştır. Bu yüzden resim öğretmeni oldum ve emekli olduktan sonra portre resimleri yapmaya devam ettim. Bu yüzden içimde kalan bu olaydan sonra kendimi orada yer alacak en iyi aday olarak hakettigime inaniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.