Avrupa’da önemli kültür ve sanat etkinlikleri

Sotheby's employees hang up the paintings 'A View of the Grand Canal and Rialto Bridge', left, and 'A View of the Piazza San Marco looking East towards the Basilica' by Canaletto on display at the auction house in London, Monday, Dec. 2, 2013. The paintings are to be auctioned as a pair in 'Old Master and British Paintings' sale on Dec. 4 with an estimated price of 8 to 12 million pounds (US$12.44 to 18.66 million or 9.3 to 13.94 million euro). (AP Photo/Sang Tan)

Figüratif sanatın çınarlarından Amerikalı ressam Alex Katz, Londra’da Serpentine Galerisi’nde son eserlerini sergiliyor. Devasa resimleri, kullandığı canlı renkler ve konularını basitçe işleme cesaretiyle tanınan Katz,
 pop art sanat akımının öncüleri arasında görülüyor.

Altın Kayısı Film Festivali başlıyor
Euro News’te yer alan habere göre; Ermenistan’ın başkenti Erivan’da 2004 yılından bu yana düzenlenen Altın Kayısı Film Festivali farklı kültür ve medeniyetlerin kesişme noktası. Bunun en önemli sembollerinden biri de festival kapsamında düzenli bir şekilde sunulan Ermenistan-Türkiye Sinema Programı.

Bir Fransız kasabasınının fotoğrafla buluşması : Arles Karşılaşmaları
Arles Karşılaşmaları en eski ve önemli fotoğraf etkinliklerinden biri. 25 Eylül’e kadar sürecek etknlikler kapsamında, yüz binin üzerinde sanatseverin Fransa’nın küçük ve sevimli Arles kasabasında fotoğraf sanatının çok farklı yorumlarıyla buluşması bekleniyor.

Alexander Calder’ın hareketli heykellerine denge perspektifiyle yaklaşılırsa…
İsviçreli Beyeler Vakfı, hareketli heykelleri ile tanınan Alexander Calder’ın eserleri ile İsviçreli sanatçılar Peter Fischli ve David Weiss’in denge üzerine deneysel çalışmalarını bir araya getiriyor. Objelerin dengesinin yanı sıra mekan içindeki konumlarına da yoğunlaşan sergi, 4 Eylül’e kadar gezilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.