Dünya Müzelerinde Yeni Açılan Sergiler

Dünya Müzelerinde Yeni Açılan Sergiler

Dünya müzelerinde yeni açılan sergiler. Avrupa ve Amerika’da bulunan müzelerde yeni açılan çarpıcı sergiler, sanatçıların yaşamlarına ve eserlerine dair güncel bilgiler.

Play it loud

Metropolitan Museum

09/Nisan/19 – 01/Ekim/19

Tamamen ikonik rock and roll enstrümanlarına adanmış ilk büyük sergi Metropolitan Sanat Müzesi’nde görücüye çıkıyor. 8 Nisan – 1 Ekim 2019

Chuck Berry, Eric Clapton, Sheryl Crow, Bob Dylan, Don Felder, Kim Gordon, Jimi Hendrix, James Hetfield, Wanda Jackson, Joan Jett, Lady Gaga, Steve gibi sanatçılar tarafından kullanılan, 1939’dan 2017’ye kadar uzanan 130’dan fazla enstrümanın yer aldığı sergi sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Dünya Müzelerinde Sergiler

American prints

Portland Museum

06/Nisan/19 – 18/Ağustos/19

The Associated American Artists, (AAA) Büyük Buhran’ı izleyen dönemde modern baskı koleksiyonunda bir devrim yarattı. 1934 yılında Reeves Lewenthal tarafından kurulan AAA, Amerika Birleşik Devletleri’nde orta ve üst sınıflara uygun fiyatlı sanat eserleri sunmayı amaçladı.
Portland Sanat Müzesi tarafından düzenlenen sergi Baskı ve Çizimler Araştırma Asistanı olan  Chyna Bounds küratörlüğünde hazırland . Bu sergi,  Vivian ve Gordon Gilkey Grafik Sanatları ve Sergi Serisi Sponsorları tarafından desteklenmektedir.

snap+share

SFMOMA

30/Mart/19 – 04/Ağustos/19

Snap + share sergisi, fotoğrafların baskı sanatından sosyal ağlara aktarılması, fotoğrafın çekilme eylemi yerine, fotoğrafların paylaşılma hareketini araştırıyor. Sergi, şu anki sosyal medya ortamımızı, fotoğrafın ilk olarak baskı sistemleriyle ve şimdi de sosyal medya aracılığıyla sanat yapımında kullanılan bir araç olarak dünyadaki yerini vurgulayan, en son araç olarak inceliyor. SFMOMA, bu olguya tarihsel bağlamda bakan ilk kurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.