Avrupalı turistlerin otellerden çaldığı sıra dışı eşyalar

Avrupalı turistlerin otellerden çaldığı sıra dışı eşyalar

Turistik seyahatlerde otel odalarından küçük şampuanlar, kalemler, dikiş seti, yastık vs. gibi eşyaları almak  ihtiyaç dahi olunmasa da cazip hale gelebiliyor. Ancak bunların dışında otellerden alınan sıra dışa eşyalar var. İşte Avrupalı turistlerin otellerden çaldığı sıra dışı eşyalar.

Sanat eseri hırsızları lüks otellerin en büyük sorunu. Bir seyahat sitesinin yaptığı araştırmaya göre lüks otellerin çoğu bu sorundan şikayetçi. Ucuz otellerde ise böyle bir sorun bulunmuyor. Yağlı boya bir tablo posterden daha cazip hale geliyor.

Avrupalı turistlerin otellerden çaldığı sıra dışı eşyalar

Otellerdeki en büyük hırsızlık olayı İtalya’daki bir piyanonun otel lobisinden çalınmasıyla yaşanmıştır. Otel çalışanlarının anlattığına göre ortada duran piyano birden yok olmuş. Daha sonra 3 kişinin piyanoyu tekerlekleri üzerinden iterek otel kapısından çıkardığı anlaşılmış.

Televizyon hırsızlığına en çok büyük otellerde rastlanıyor. Araştırmaya göre otellerin yüzde 5’inde televizyon hırsızlığı yaşanmış.

Bazı oteller ise odalarından yatak çalındığını rapor etmiş. Hırsızlar bu işi gece saatlerinden yatağı asansöre yükleyip doğrudan otopark katına indirerek yapmış.

Araştırmaya katılan 1000 otelin 150’si odalarında battaniye çalındığını belirtmiş. Yastık hırsızlığı oranı 13 ile buna yakın. Lüks otellerde bu oranın çok daha fazla olduğu belirtiliyor.