Türk turistlerin seyahat için en çok arattığı Avrupa şehirleri

Türk turistlerin seyahat için en çok arattığı Avrupa şehirleri

Türk turistlerin seyahat için en çok arattığı Avrupa şehirleri. Türklerin seyahat etmek için en çok arattığı Avrupa şehirlerinin listesini açıklandı. Türklerin en çok tercih ettiği 10 Avrupa şehri şu şekilde:

10. Roma

İtalya’nın başkenti Roma hem şehir hem de özel komün statüsü taşır. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz’e yakındır. Eşsiz sanat, kültür ve tarihi güzellikleriyle Roma listenin sonunda yer alıyor. Türk turistlerin ilgisini çeken şehirlerin arasında.

9. Stockholm

İsveç’in başkenti ve en büyük şehri. Şehir aynı zamanda idari olarak Stockholm Şehri resmi adıyla Stockholm Bölgesi’ne bağlıdır. Tüm İsveç nüfusunun %21’inin yaşadığı ve tüm İsveç’in sanayisinin %35’inin bulunduğu bir merkezdir. Vikinglerin anavatanı olan bölgede National Museum, Vasa Müzesi, Gamla Stan mutlaka ziyaret edilmeli, İsveç köftesinin tadına bakılmalı. Aynı zamanda Stadshuset binasını ziyaret edilecek yerler listesinde bulunmalı.

8. Frankfurt

Frankfurt am Main, Main nehri kıyısında kurulmuş olan Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’den sonra Almanya’nın beşinci büyük şehri konumunda.Frankfurt, turistlerin uğrak noktası. Mimari anlamda çekici olan şehrin en kalabalık ve turistik meydanı Römer Platz.

Türk turistlerin en çok seyahat ettiği Avrupa şehirleri

7. Köln

Köln, eski adıyla Kolonya, Almanya’nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin en büyük şehri. Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehirde çok sayıda yabancı yaşamaktadır. Köln, Almanya’nın en kalabalık şehirlerinden bir tanesi. Şehirdeki Neustadt bölgesi, hem gündüz hem de gece, turistlerin yoğun olduğu bölge. Köln’ün adeta simgesi Köln Katedrali Hristiyanlığın Katolik mezhebi için açılmış bir ibadethane. 1248 yılında yapımına başlanan katedralin yapımı 632 yıl sürmüş ve 1880 yılında hizmete açılmıştır.

6. Londra

Londra, İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve en kalabalık şehri. Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri üzerinde duran Londra, iki bin yıldır büyük bir yerleşim yeri olmuş.
Tower Bridge, London Bridge, Buckingham Sarayı, Hyde Park, Big Ben, London Eye görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

5. Berlin

Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Berlin, aynı zamanda bir eyalet, kenttir. II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı şehirde 2008 itibarıyla 3,5 milyon kişi yaşamakta. Berlin aynı zamanda Türk nüfusunun yoğun olduğu bir Almanya şehri.

4.Paris

Paris, Fransa’nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezidir. Sen Nehri’nin üzerine, Paris Havzası’nın ortasına kurulmuştur. Paris’te ikamet edenlere Parisien diye hitap edilir. Müzeleri, Mimarisi, sanatçıları, o ünlü cafeleri, caddeleri ile Türk turistler arasında en çok tercih edilen şehirlerden biri. Louvre müzesi, Orsay Müzesi, Rodin Müzesi, Picasso Müzesi, National Museum, Grand Palais, Versay Sarayı Paris seyahati sırasında görülmesi gereken en özel müzeler arasında yer alıyor.

Paris’te kısa yürüyüşler yapmak ve güzel havalarda vakit geçirilebilecek enfes parklar bulunuyor. Bunlar; Bois de Boulogne, Jardin des Tulieries, Lüksemburg Bahçesi, Bois de Vincennes ve Bois de Vincennes. Champs-Elysees, Eyfel Kulesi, Disneyland ise Paris’in simgelerinden sadece birkaçı.

3. Düsseldorf
Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti. Ren Nehri kıyısında kurulmuş bir moda ve fuar kenti. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunuyor. Kente adını Düssel deresi verir. Turistlerin yoğun olduğu bölge Altstadt ve Carlstadt noktaları.

2. Kopenhag

Kopenhag, Danimarka’nın başkenti. København Danca’da ticaret limanı anlamına geliyor. Koben tüccar ve havn Danca’da “liman” demektir. Kopenhag’da İsveç ve Norveç diline yakın olan Danca ana dildir. Kopenhag’ın simgesi Küçük deniz kızı heykelidir. Küçük Deniz Kızı’nın heykeli Kopenhag’da Langelinie limanında bir taşın üzerinde oturur. Heykel Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın simgesi durumundadır. Heykelin temellerini 1909 yılında Carl Jacobsen, Carlsberg’in bulucusunun oğlu atmıştır. Kopenhag, yalnızca Danimarka’nın değil, bütün İskandinavya’nın eğlence merkezi sayılıyor.

1.Amsterdam

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti. Ancak Hollanda, hükümetin ve meclisin bulunduğu Lahey’den yönetilmektedir. Kent, ülkenin batısında, Kuzey Hollanda eyaletinde yer alıyor.

Hollanda’nın en bilinen ve en popüler şehri Amsterdam, eğlence merkezi olmasının yanında müzeleri, sanatı, Hollanda Altın çağı ressamları, ünlü kanalları ve köprüleri, şehir dışındaki kasabaları; Zaanse Schans, Edam, Volendam, Marken, ünlü peynirleri, çılgın gece eğlenceleriyle listenin birini sırasında yer alıyor.