Zamanda Geriye Dönebilmek ve İlk Aşkla Yeniden Birlikte Olmak

Zamanda Geriye Dönebilmek ve İlk Aşkla Yeniden Birlikte Olmak. Hayatta geriye dönme şansınız olsa nereye dönersiniz? Victor, 60’lı yaşlarında bir adamdır. Bugüne kadar sayısız kere hayal kırıklığına uğramıştır ve hayattan ne beklediğini bilmiyordur. Ancak Victor için kaderin bir planı vardır. 

Hayat ona ikinci bir şans verecektir. Peki, bu şans nedir? La Belle Époque (Yeni Baştan) filminin altmışlı yaşlarını geçen baş karakteri Victor, işte tam da böyle bir fırsata denk geliyor.Tabii profesyonel bir oyuncu, makyaj, tarihçi ve set ekibinin yardımıyla. Tanışacağı bir girişimci sayesinde hayatında yeni bir sayfa açacaktır. Antoine adında olan bu girişimci Victor’a şöyle bir teklifte bulunur. Hayatında istediği bir döneme dönebileceğini söyler ve bunun için yardımcı olacağını belirtir. Victor, hayatının hangi dönemine dönmek istiyordur? Bu fırsatı değerlendirecek midir yoksa değerlendirmeyecek midir? Victor bir süre düşündükten sonra bu fırsatın bir daha gelmeyeceğini fark eder ve kabul eder.

Victor’u Ne Beklemektedir?

Victor, 40 yıl önceye, 20’li yaşlarında yaşadığı ilk aşkına dönmek istemektedir. Hayatın güzel ve heyecanlı günleridir. O günlerde gerçekten çok mutludur. İlk aşkı hayat arkadaşı ve karısıdır. 16 Mayıs 1974 her şeyin başladığı o muhteşem güne dönecektir. Yaşadığı hayal kırıklıklarının etkisinden o zamana dönmek ile kurtulacak mıdır? Her şey gerçek midir yoksa bir film sahnesi midir? Gerçekleri anladığında neler olacaktır? Victor karakterine Daniel Auteuil ve Antoine’a ise Guillaume Canet hayat veriyor. Cannes Film Festivali’nin bu gizli yıldızı, hem eğlenceli hem düşündürücü hem de duygu dolu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.