http://www.artcityculture.com/seyahat/barselonadaki-en-guzel-tapas-barlar/

Bahar tatili için Avrupa’nın en iyi 5 şehri

Bahar tatili için Avrupa’nın en iyi 5 şehri. İngiliz The Guardian gazetesi bahar aylarında seyahat edilebilecek Avrupa’nın en iyi 5 şehrini seçti.

Sevilla
Sevilla İspanya’nın günaybatı kesiminde Endülüs özerk bölgesinin merkezi ve en büyük şehridir. Başkent Madrid’in yaklaşık 550 km güneybatısına düşer. Gösterişli Endülüs kentinde yazlar genellikle 40 dereceye kadar çıkıyor ancak bahar aylarında açan çiçekler, parklar ve havadaki portakal çiçeği ve yasemin kokusu ile bu şehri gezmek bir zevktir. Tapas‘ın doğduğu yer olan Sevilla, yemek molası vermek için de mükemmeldir, bir tapas turuna katılın. Gece hayatı, şaşırtıcı şekilde canlıdır.

Trieste
Trieste, İtalya’nın kuzey doğusunda Friuli Venezia Giulia bölgesinde aynı adı taşıyan Trieste ili merkezi olan bir belediye, şehir ve limandır. Slovenya sınırına doğru bulunan Trieste Adriyatik Denizi’ndeki Trieste Körfezi’nin başında yer alıyor. Nisan ayına kadar sıcaklıklar Trieste’de 20 derecededir ancak Mayıs aylarında artmaya başlıyor. Floransa ya da Roma’ya göre daha az turistiktir ve ilkbaharda restoran ve cafeler sadece yerel halk tarafından dolduruluyor. İyi bir kahve içme kültürüne sahip olan şehirde Illy’nin merkezi bulunuyor.

Belgrat
Sırbistan’ın başkenti kış aylarında kış uykusuna yatmıyor ancak bahar ayları yazın 40C sıcaklığının başlamasından önce tadını çıkarmaya değer bir tazelik getiriyor. Festivaller baharda hızlanıyor. Belgrad Dans Festivali dünyanın dört bir yanından dansçıları çekiyor. Klasik gitar, Gitar Sanatı Festivali 12-17 Mart tarihleri ​​arasında. 26-28 Nisan tarihleri ​​arasında Ortodoks Paskalya festivallerine katılabilirsiniz.

Uzun zamandır beklenen Sırbistan Ulusal Müzesi ve Çağdaş Sanat Müzesi’nin yeniden açılmasıyla Belgrad, baş döndürücü şekilde değişen kültürel ağırlıklar taşıyor.

Montpellier

Montpellier, Fransa’nın güney batısında, Languedoc-Roussillon Bölgesi ve Hérault Departmanı’nın merkezi olan komündür. Nîmes ve Béziers kentleri arasında Akdeniz kıyısında, kıyı şeridinden 10 km içeride konumlanmıştır. 2015 yılında şehir metropol olarak yeniden düzenlenmiştir. Montpellier, 1593 yılından kalma Fransa’daki en eski botanik bahçesine de sahip ve özellikle de Nisan ve Mayıs aylarında oldukça güzel.
Şehrin ötesinde, Mas de Daumas Gassac gibi üzüm bağlarını keşfedebilirsiniz. Büyüleyici bir sahil kasabası olan Palavas-les-Flots şehre sadece 10 km uzaklıktadır, tramvay yolculuğu veya bisiklet kiralayarak gidilebilir.

Berlin
Uzun ve soğuk bir kıştan sonra, Berlinliler güneşin geri dönüşünü kutlamak için zaman kaybetmez, bira içme alanları ve bit pazarları kentin her yerinde yeniden açılır. Berlin bu yıl iki büyük yıl dönümüne hazır: Bauhaus’un kurulmasının 100. yılı ve duvarın yıkılmasının 30. yılı, bu nedenle sergiler ve danslar da dahil olmak üzere etkinliklere göz atabilirsiniz. Nehir ve kanallar boyunca yapılan tekne turları ilkbaharda mükemmeldir ancak bisiklet sürmek de iyi bir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.