Barselona'daki en güzel tapas barlar

Barselona’daki en güzel tapas barlar

Barselona’daki en güzel tapas barlar. İspanyollar, genellikle işten sonra geç vakitte yemek yeme alışkanlıkları bulunuyor ve bu yüzden bar kültürü çok gelişmiş. Akşamları ağır yemekten kaçındıkları için akşam yemeğini tapaslarla geçirmeyi tercih ediyorlar.

Tapas, İspanya’da genellikle ortaya paylaşmalık gelen küçük İspanyol mezelerine verilen bir ad. Eskiden İspanyollar içkilerinin içine toz, böcek girmesin diye bardakların üzerine tabak koyarlarmış. Daha sonra yaratıcılıklarını artırarak bu tabakları içkiye yakışan mezelerle doldurmaya başlamışlar. Bu tabaklara da tapas demişler. İspanya’da tapas kültürü o kadar yaygın ki İspanyollar tapasa gitmek diye bir kavram geliştirmişler. Tapas İspanyollar için hem yemek yapmaktan bir kaçış hem de sosyalleşmenin bir yolu.Akşam saatleri 9-10 gibi arkadaşlarıyla buluşup sohbet ederken bir yandan tapaslarını yerler.

Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Barselona’daki fiyatlar euro bazında olduğu için en az kişi başı en az 25 euro ödenmesi gerekiyor. Tabii bu restoranın dekorasyonuna, konumuna ve servis kalitesine göre daha da yükselebiliyor. Şehir tamamen turistlerin istilasına uğradığı için uygun fiyata bir yer bulurum diye düşünüyorsanız maalesef bu pek mümkün olmuyor. Ayrıca mutlaka İspanyolların meşhur şampanyası Cava’yı denemenizi ve ülkeye dönerken de en az birkaç şişe almanızı tavsiye ederiz. Bu güzel Katalan şehrindeki deneyimlediğimiz tapas barları tanıtarak Barselona seyahatinizi kolaylaştırmak istiyoruz.

El Xampanyet

Adres: Carrer de Montcada, 22, 08003 Barcelona, İspanya

   

Flauta

Adres: Carrer d’Aribau, 23, 08011 Barcelona, İspanya

       

 

   

    

 

La Paradeta Sagrada Família

Adres: Passatge de Simó, 18, 08025 Barcelona, İspanya

La Antigua Cabana Barcelona

Adres: Carrer de Provença, 354, 08037 Barcelona, İspanya

L’escamarlà

Adres: 08005, Passeig Marítim del Bogatell, 40, 08005 Barcelona, İspanya

A Casa Portuguesa 

Adres: Carrer de l’Or, 8, 08012 Barcelona, İspanya

      

Del Salamanca 

Adres: Calle Almirall Cervera, 34, 08003 Barcelona, İspanya

  

Ciudad Condal 

Adres: Rambla de Catalunya, 18, 08007 Barcelona, İspanya

 

La Taberna Gallega 

Adres: Port Olimpic, Moll de Gregal, 23-24, 08005 Barcelona, İspanya

Qu Qu 

Adres: Passeig de Gràcia, 24, 08007 Barcelona, İspanya

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.