Paris katliamından sonra halk Hemingway’e sığındı

Ernest Hemingway
Ernest Hemingway

Birinci Dünya Savaşı sırasında ABD’den kaçan ve Fransa’ya sığınan, aralarında Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald, Gertrude Stein’ın olduğu ABD’li yazar ve sanatçılar, Paris’i en iyi anlatan isimlerden oldu. Paris Bir Şenliktir’ romanında Hemingway, işte o dönemi anlatıyordu. Bugünlerde Kitap, terör olaylarından sonra gelişen kültürel başkaldırının bir sonucu olarak Fransa’da çok satanlar listesine yeniden girdi.
Yeni baskısı geliyor.

Entertainment Weekly’deki bir habere göre, ‘Paris Bir Şenliktir’ kitabının gördüğü bu ilginin sonucu olarak, kitabın yayıncısı, önümüzdeki dönem kitabın yeni bir baskısını yapacağını duyurdu. Guardian’a konuşan David Ducreux, kitabın son siparişlerin 8 bin 500 adedi bulmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını söyledi.

Hemingway’in söz konusu kitabının adı, Paris halkının son dönemdeki kültürel başkaldırısına da oldukça uygun görünüyor. Parislilerin sosyal medyadaki paylaşımlarında, terör saldırısı kurbanları anıtının yanına bırakılmış Hemingway kitabını görmek de mümkün.

1 thought on “Paris katliamından sonra halk Hemingway’e sığındı

    Marilu

    (09/05/2017 - 11:13)

    Mateus dis:Esesse cfw q tão falando q ia sair dia 1 de outubro e q foi adiado,por acaso ele poderá rodar os jogos direto do HD?, pq se nao me engano li alguém falando q nao.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.