“Fernando Botero” İstanbul’da

Kolombiyalı ressam ve heykeltıraş Fernando Botero, Şişman insanların dünyanın en mutlu insanları olduğunu düşündüğü için sürekli onları portrelermiş.

Daha önce Türkiye’de sergilenmemiş çalışmalarından oluşan bir seçkiyle 27 Nisan – 25 Haziran 2017 tarihleri arasında Anna Laudel Contemporary’de.

Dünyanın en önemli özel koleksiyonlarında ve neredeyse tüm öne çıkan müzelerde çalışmalarına rastladığımız usta sanatçı Botero’yu ağırlayacağı bu sergi ile Anna Laudel Contemporary, Karaköy Bankalar Caddesi’ndeki yeni mekanında değerli sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Darmstadt’daki Mathildenhöhe Enstitüsü’nün eski direktörü ​Dr. Klaus Wolbert​ küratörlüğünde gerçekleşecek Günlük Yaşamın Şiiri – Hayattan Sahneler​ sergisi, resim; bronz ve mermer heykeller; desen ve çizimler dahil olmak üzere üç bölümden oluşan bir seçki ile sanatseverlere Botero’nun önemli eserlerini yakından görme ayrıcalığını sunuyor.

Çağdaş sanatın yaşayan en önemli resim ve heykel sanatçıları arasında kabul edilen, insanları ve toplumsal yaşamı benzersiz üslubu ile yorumlamasıyla dikkatleri çeken ​Botero​, tüm dünyada dolgun vücutları betimleme konusundaki başarısıyla tanınıyor.

Adres: ​Bankalar Caddesi 10 Karaköy, Beyoğlu 34421 İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.