Avrupa'ya bir hafta sonu kaçamağı için ne kadar ödersiniz?

Avrupa’ya bir hafta sonu kaçamağı için ne kadar ödersiniz?

Avrupa’ya bir hafta sonu kaçamağı için ne kadar ödersiniz? Popüler inanışın aksine, seyahat etmek ve inanılmaz bir tecrübe yaşamak için bir ton para harcamak zorunda değilsiniz.

Avrupa şehirlerinde sunulan çok çeşitli olanakların tadını çıkarmak için turistlerin ne kadar ödediğini analiz eden yıllık Şehir Maliyetleri Barometresini yayınladı.

Barometre, turistler için Avrupa’daki en uygun maliyetli şehirleri sıralıyor, günlük seyahat ihtiyaçları için abartılı fiyatlar ödemeden Avrupa’da hafta sonu kaçamağı yapılabilir.

Avrupa’ya bir hafta sonu seyahati

Listedeki en pahalı şehir, Litvanya’nın başkenti Vilnius. Bir Ortaçağ kenti ve ülkenin en büyük şehri olan Vilnius UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde  barok mimarisi ile tanınan bir şehir.

Vilnius Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehri. Çeşitli asırlarda yapılmış 1.500 kadar tarihi esere sahip Vilnius’un eski şehir bölümü Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Baltık Denizi’nden 312 km uzakta yer alan şehrin nüfusu 550.000’dir. 1579-1795 ve 1920-1939 yılları arasında Polonya’nın egemenliğinde kalmıştır.

Ayrıca, Avrupa tatilinde daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız kıtaya uçan havayollarının fırsatları kontrol edin. Tasarruflarınızı en üst seviyeye çıkarmak için belirli varış noktalarının en ucuz aylarına baktığınızdan emin olun.

En ucuz 10 Avrupa kentinin listesi aşağıdadır. Bir sonraki tatiliniz için bütçe yaparken bu şehirleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

  1. Vilnius, Litvanya
  2. Belgrad Sırbistan
  3. Varşova, Polonya
  4. İstanbul, Türkiye
  5. Bükreş, Romanya
  6. Porto, Portekiz
  7. Riga, Letonya
  8. Bratislava, Slovakya
  9. Moskova, Rusya
  10. Prag, Çek Cumhuriyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.