Barcelona’ya 2. kez yolum düştü

Merhabalar, bu sefer sizlere alışagelmiş kültür sanat paylaşımlarından birini yapmayacağım. Geçtiğimiz haftalarda yolum 2. kez Barcelona’ya düştü. Yaşamak için Türkiye’ye en yakın Akdeniz ülkelerinden biri olarak gösteriliyor.

Ferah geniş sokakları, tarihi, sanatı ve sanatçıları, mimarisi, estetiği ile etkisi atına alamayacağı kimse yok. İlgi alanınız hangisi ise o alanda kendinizi bolca doyurup ülkenize öyle dönebileceğiniz bir kent. Aynı gün içerinde Gaudi’yi, Picasso’yu, Miro’yu ziyaret edebilir bu kültürel zenginliği doya doya yaşayabilir, muhteşem lezzetli yemekleriyle kendinize bir ziyafet çekebilirsiniz. Bir ülkenin sahip olduğu sanat o ülkenin en büyük değeri ve kültürel mirası oluyor.

Charles Darwin boşuna dememiş “Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur… ‘Tavuk toplum’, önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!”

Kültürü ve sanatı hakkında daha ayrıntılı bir şekildeki yazımı bir sonraki postumda paylaşacağım. Burada çekmiş olduğum fotoğrafların bazılarını paylaşmak istedim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.